O NAS

 

Nazywam się Tomasz Petryka i dzielę życie z pszczołami.

 

Udokumentowana historia naszej pasieki sięga początków XX wieku. Już mój prapradziadek opiekował się pszczołami. Ja trochę kontynuując rodzinną tradycję jestem przedstawicielem 5 pokolenia pszczelarzy w naszej rodzinie. Chociaż siła tradycji zobowiązuje do tradycyjnych rozwiązań to często podejmuje w pszczelarstwie działania nieoczywiste i wbrew stereotypom.

 

Nasza Pasieka stacjonuje na kilku pasieczyskach głównie w powiecie kozienickim. Cenię sobie uroki południowego Mazowsza i dobrą bazę pożytkową dla naszych pszczół.

 

Jestem zaangażowani aktywnie w pszczelarstwo miejskie w Warszawie. Prowadzę m. in pasiekę na dachu Teatru Wielkiego -Opery Narodowej w Warszawie. Prowadzę również 10 innych miejskich pasiek w Warszawie i Pruszkowie. W sumie we wszystkich miejskich pasiekach zamieszkuje około 120 rodzin pszczelich ( jeden ul = jedna rodzina). Więcej o pszczołach w Warszawie doczytacie w zakładce Miejskie Pasieki.

W 2022 roku rozpoczęliśmy projekt w Tanzanii. Założyliśmy tam pasiekę. Na razie to ledwie kilkadziesiąt uli ale mamy apetyt na dużo więcej. Jesteśmy już po pierwszym miodobraniu i jedyne co możemy powiedzieć to, że miód jest pyszny i wart wszystkich zabiegów by go pozyskać i przywieźć do Polski. Więcej w zakładce Pasieka w Tanzanii.

Staram się oferować na co dzień najlepsze możliwie jakościowo produkty pszczele. Zapraszam do śledzenia naszego codziennego życia w pasiece w na Fb i Instagramie.

 

Inni klienci kupili również
Ul w Tanzanii
Ul w Tanzanii

700,00 zł

szt.
Miód lipowy mały
Miód lipowy mały

24,00 zł

Miód wielokwiatowy z Safari
Miód wielokwiatowy z Safari

55,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl