ULE W TANZANII

Zostań właścicielem ula w Tanzanii.

Bądź częścią naszej pasieki. Dwa lata temu razem z moim wspólnikiem Samsonem, lokalnym pszczelarzem, postanowiliśmy, że założymy wspólnie pasiekę w północnej części Tanzanii, 130 km na południe od masywu Kilimandżaro, na obrzeżach Parku Narodowego Tarangire w wiosce Loibor Siret.
Nasza pasieka jest zupełnie inna niż każda w Europie. Ule nie stoją na ziemi tak jak w pasiekach w Polsce a są wieszane w koronach drzew. Teraz i ty możesz zostać właścicielem takiego ula.

 

Jak to działa?

Jeśli zdecydujesz się na własny ul w naszej pasiece kupimy go dla Ciebie w lokalnym tartaku. Pomalujemy odpowiednią farbą, przygotujemy do zasiedlenia przez pszczoły a co najważniejsze oznaczymy go dla Ciebie jak tylko będziesz chciał. Możemy napisać na nim Twoje imię, dedykację lub krótki tekst, pod warunkiem, że nie będzie to cała księga Pana Tadeusza. Dostaniesz zdjęcia z tego, jak postępują prace, dokładną lokalizację, gdzie zawisł Twój ul oraz certyfikat członka pasieki. Dodatkowo mamy swoją grupę, w której na bieżąco informujemy co się dzieje u nas w pasiece w Tanzanii. Ten ul jest Twój i należy do Ciebie, jeśli Ci się znudzi możesz go zabrać, ale pod warunkiem, że przyjedziesz do nas do pasieki w Tanzanii.

A i zapomniałem o najważniejszym. Mając swój ul przysługuje miód wyprodukowany przez mieszkające w nim pszczoły. Dostaniesz od nas 10 słoików miodu każdy po 950 gram lub porównywalna ilość w mniejszych słoikach.

Koszt ula:


W pierwszym roku 700 zł
•⁠ ⁠200 zł to mniej więcej koszt zakupu ula w tartaku
•⁠ ⁠500 zł to koszt miodu razem z wysyłką do Ciebie
Jeśli chcesz kontynuować w każdym kolejnym roku płacisz tylko 500 zł za miód. Jesteś już właścicielem ula więc nie musisz go ponownie kupować. Nie ma jednak obowiązku zakupu miodu w kolejnych latach - ul pozostanie w naszej pasiece jeśli nie zdecydujesz się go odebrać.

Czemu warto:


•⁠ ⁠Wspierasz lokalny mały biznes dając pracę. Wszystkie osoby, które z nami współpracują są godnie wynagradzane i otrzymują zapłatę na czas.
•⁠ ⁠Dostajesz miód wytworzony przez pszczoły na jednych z najczystszych terenów na ziemi, z dala od jakiekolwiek przemysłu lub rozwiniętego rolnictwa. Do niedawana w naszej wiosce nie było jeszcze elektryczności. :)
•⁠ ⁠Dostaniesz zapas miodu od wyjątkowo agresywnych pszczół afrykańskich. W Polsce miód z tej części Afryki dostaniesz tylko u nas.
•⁠ ⁠Jakkolwiek patetycznie to nie zabrzmi, razem z nami stajesz się częścią pasieki i mamy nadzieję, czegoś większego w przyszłości.

 

Dlaczego to robimy:


•⁠ ⁠Stając się właścicielem ula jesteś najlepszym ambasadorem naszej pasieki w Tanzanii. Gwarantuje, że nie będzie imprezy, spotkania rodzinnego lub firmowego, na którym nie opowiesz o tym, że pszczoły z Twojego ula gdzieś w okolicach równika zbierają dla Ciebie miód. To dla nas duża i wymierna wartość
•⁠ ⁠Sprzedając ul mamy zapewniony zbyt miodu, który wyprodukują nasze pszczoły.
•⁠ ⁠Chcemy stworzyć z pasieki przedsiębiorstwo społeczne, które nie jest nastawione na maksymalizację zysku. Chce by kierunek i sposób rozwoju pasieki był wyznaczany przez społeczność właścicieli ula.

 

Jak wygląda nasza pasieka w Tanzanii?

 

Chcesz zobaczyć jak pracujemy z pszczołami w Tanzanii spójrz na youtube i zobacz kilka moich filmów. 

Inni klienci kupili również
Ul w Tanzanii
Ul w Tanzanii

700,00 zł

szt.
Miód lipowy mały
Miód lipowy mały

24,00 zł

Miód wielokwiatowy z Safari
Miód wielokwiatowy z Safari

55,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl